Leírás
A MAKTREK® Bi-Pass technológiával készült kapszulák 4 féle baktériumtörzs egyedi keverékét tartalmazzák!
A PROBIO FORTE készítményünk egy szabadalmazott keverék, mely 4 féle baktériumtörzset tartalmaz. Adagonként 40 milliárd organizmus és komplex frukto-oligoszacharid kombinációjából áll az optimális hatás elérése érdekében, segítve a bélflóra normál működésének támogatását. A PROBIO FORTE kapszulánk rendszeres szedésével hozzájárulhat az egészséges bélflóra fenntartásához, továbbá a hasznos bélbaktériumok egyensúlyának és hatékonyságának biztosításához.
A kapszulák különlegessége – azon felül, hogy a napi adag 40 milliárd kultúrát tartalmaz – abban rejlik, hogy a hasznos baktériumok táplálékául szolgáló, tengeri moszatból származó frukto-oligoszahariddal (FOS) is kiegészül és modern MAKTREK® Bi-Pass technológiával készülnek. Ez az eljárás lehetővé teszi a kapszulával bevitt jó baktériumok magas túlélési arányát, hogy a gyomornedvnek ellenállva a bélrendszerbe jussanak, ahol segíthetik a bélflóra egészségének támogatását.
A szabadalmazott keverékben használt 4 fő baktérium törzs a következő:
Lactobacillus acidophilus:
Természetesen megtalálható a bélrendszerben. Laktáz enzimet állít elő, ami lebontja a táplálkozással bevitt laktózt, és a tejtermékekben található cukrokat, melyeket laktáz savvá alakít át. Kutatások kimutatták, hogy a Lactobacillus acidophilus, és más baktérium törzsek szedése segíthet a koleszterinszint csökkentésében, melyek közül a Lactobacillus acidophilus hatásosabbnak bizonyult, mint más törzsek.
Bifidobacterium Lactis:
Arról a képességéről ismert, hogy elősegíti a szervezet immunválaszának stimulálását. Ezen kívül egy 2015-ös kutatás kimutatta, hogy a fermentált tej fogyasztása, ami Bifidobacterium Lactis-t tartalmaz, javítja a gyomor-, és bélrendszer általános állapotát. Ezen jótékony hatását úgy fejti ki, hogy javítja a belek mozgásképességét, és érzékenységét.
Lactobacillus Plantarum:
Az emésztőrendszer támogatásában nyújtott előnyeiről ismert azáltal, hogy stimulálja az emésztőrendszert, legyőzi a betegségeket okozó baktériumokat, és segít a szervezetnek a vitaminok előállításában. Ezen kívül azt is kivizsgálták már, hogy a Lactobacillus Plantarum jelentős gyulladáscsökkentő képességekkel rendelkezik, ezért segíthet a gyulladások okozta megbetegedések megelőzésében.
Lactobacillus Paracasei:
A Lactobacillus Paracasei kolonizációk a szájban, a bélben és a hüvelyben találhatók meg a legnagyobb koncentrációban. Ismert az energiaszint növeléséről, amit kutatások is alátámasztottak. Ezek a vizsgálatok kimutatták, hogy a Lactobacillus paracasei, a Lactobacillus acidophilus, és a Bifidobacterium lactis organizmusok legalább 4 héten át tartó szedése javítja a neurokognitív funkciókat, és segít a krónikus fáradtság szindróma tüneteinek enyhítésében.
Mit kell tudnod a mikrobiomról?
A baktériumokat, vírusokat, gombákat és más mikroszkopikus élőlényeket röviden mikroorganizmusoknak vagy mikrobáknak nevezik. Ezek együttesen mikrobiomként ismertek. Ezeknek a mikrobák milliárd számra léteznek szervezetünkben, leginkább a belekben és a bőrön.
Miért fontos az egészséges bélflóra?
Míg egyes baktériumok betegségeket okoznak, mások rendkívül fontosak az immunrendszer, a szív, a testsúly, és az egészség számos más szempontjából. A bélmikrobiom a belekben lévő összes mikrobára utal, amelyek együttesére akár egy külön szervként is tekinthetünk, és döntő fontosságúak az egészséged szempontjából.
A bél mikrobioma a születéstől kezdve az ember egész élete alatt befolyásolja a testet azáltal, hogy szabályozza az élelmiszer emésztését, az immunrendszert, a központi idegrendszert és más testi folyamatokat. A bélben lévő bizonyos típusú baktériumok, az úgynevezett „rossz” baktériumok azonban számos kellemetlenséget okozhatnak, például puffadást, hasmenést, emésztési gondokat idézhetnek elő.
Ilyen kellemetlen tüneteket okoz például a szénhidrátban gazdag étkezés, a cukor, és cukoralkoholok fogyasztása, melyek intenzív lebontó munkát igényelnek. A lebontás során a baktériumok nagy mennyiségű gázt képeznek, ezért tapasztalhatunk puffadást ilyen ételek fogyasztása esetén.
Fontos kiemelnünk, hogy nőknél a bélflóra, és a hüvelyflóra egészsége között szoros összefüggés van, hiszen minden, amit megeszünk hatással van rájuk. Ezáltal azok a nők gyakran küzdhetnek gombás fertőzéssel, vagy más nőgyógyászati problémával, akiknek a bél-, és hüvely flórájának a harmóniája felborult. Fontos tudni, hogy a bél-, és hüvelyflórában folyamatosan megtalálhatóak a “jó”, és a “rossz” baktériumok, amik hozzájárulnak a flóra természetes egyensúlyához. Viszont az életmódunk és étkezésünk felboríthatja ezt az egyensúlyt, mikor is megtapasztalhatjuk a sokak számára már ismert kellemetlen tüneteket.
Miért fontos a bélflóra egészsége?
A normál bélflóra főbb funkciói közé tartozik az idegen kórokozókkal szembeni védelem kialakítása és fenntartása, az immunrendszer állapotának fenntartása, a bél nyálkahártyája állapotának fenntartása, tápanyagok felszívódásának támogatása, a patogének elleni védelem, valamint a maradék tápanyagok megemésztése.
Láthatjuk, hogy a bélflóránk egészsége száma funkcióért, és egészségügyi tényezőért felel, így kiemelten fontos, hogy odafigyeljünk az egészségére.Sajnos különböző külső-, és belső hatások könnyen felboríthatják a kialakult egyensúlyt, és a jelen lévő rossz baktériumok, gombák, vírusok szaporodásnak indulhatnak.
Mik hatnak negatívan a bélflóra egészségére?
Császármetszés általi születés (a természetes úton való születés során az édesanya hüvelyflóra hozzájárul a gyermek egészséges bélflórájának kialakulásához)
Tápszerek használata anyatej helyett
Bizonyos gyógyszerek (antibiotikumok, hormonok, savkötők, szteroidok, gyulladáscsökkentők, fogamzásgátlók)
Savasító, illetve olajos ételek, a kávé, az alkohol és a klóros víz
Egyoldalú táplálkozás (finomított szénhidrátok fogyasztása, túl sok cukor, kevés zöldség és folyadék fogyasztása)
Környezetszennyezés, és ipari állat és növénytermesztés miatt a szervezetbe került toxinok (tartósítószerek, növényvédő szerek, antibiotikumok)
Stresszes életvitel, a dohányzás, a mozgásszegény életmód és a vitaminok hiánya
Hogyan javíthatsz a bélflóra (és hüvelyflóra) egészségén?
Alakíts ki változatos étrendet
Csökkentsd a gyümölcscukor, szénhidrátok és cukrok (fruktóz) bevitelét
Fogyassz erjesztett/fermentált ételeket
Korlátozd a mesterséges édesítőszerek bevitelét (használj helyette természetes édesítőket, mint a stevia, vagy a glicin)
Egyél rostban gazdag ételeket, melyek serkentik a hasznos baktériumok szaporodását
Válassz kiváló minőségű, többféle baktériumtörzset is tartalmazó étrend-kiegészítőt
Csak szükség esetén vegyél be gyógyszert
Csökkentsd, vagy kerüld el az alkoholfogyasztást és a kávé fogyasztást
Mozogj rendszeresen
Ajánlott adagolás:
Napi 1×2 kapszula bevétele javasolt. A legjobb eredmény elérése érdekében ajánlott a kapszulát étkezések előtt 20-30 perccel bevenni, vagy az orvos utasításai szerint.
Figyelmeztetések:
Ne használja a terméket, ha allergiás a termék bármelyik összetevőjére. Az ajánlott fogyasztási mennyiséget ne lépje túl. Az étrend-kiegészítő nem helyettesíti a kiegyensúlyozott vegyes étrendet és az egészséges életmódot. Használat előtt konzultáljon orvosával, ha Ön terhes vagy szoptat, ha súlyos betegsége van, vagy vényköteles gyógyszereket használ. Azonnal hagyja abba az étrend-kiegészítő fogyasztását, amennyiben nem kívánt tünetet tapasztal. Gyermekek elől zárva tartandó.
Összetevők
Összetevők | Tömegnövelő szerek (rizs maltodextrin, növényi cellulóz – kapszula héj), szabadalmazott keverék 4 féle baktériumtörzsből és frukto-oligoszacharidból, leucin. |